Bikram Yoga esimene kogemus

– 3 minutes read by Kelly –

Tennises üks kõige olulisemaid osasid on see, mis toimub mängija peas. Sul võib olemas olla kõik muu: füüsiline, tehnika, visioon, eesmärk, aga ilma tugeva meeleta ei ole sul ühestki neist tugevatest külgedest reaalselt kasu. Minu ja tegelikult väga paljude teiste sportlaste jaoks on kõige raskem treenida vaimset poolt. Variante on palju, aga milline neist on kõige efektiivsem ja parem? Kas kõigi peal toimib üks ja sama taktika või igal ühel omad nipid ja trikid?

fbsaalhele
Foto: Bikramyogatallinn.com

Mina võtsin alustuseks Bikram Yoga ette. Kuulsin sellest esimest korda treeninglaagris olles ja kuna mulle isiklikult palavusega treenimine sobib väga hästi, siis asusin lähemalt uurima, mida see mu mõistuse ja kehaga teha võib.

Nagu eelpool juba mainitud sai, siis tegemist on palavas ruumis toimuva joogaga. Ma ei ole kunagi varem ühestki jooga tunnist osa võtnud, kuigi see on tundunud väga fancy ja lõõgastava trennina siis tundus, et sellise “aja maha võtmiseks” aega pole.

Nüüd kus selged eesmärgid olid paika pandud ja konkreetsed mure kohad nähtud vaimses pooles, tuli asuda otsima lahendusi ja esimeseks võimalikuks abivariandiks leidsingi Bikram Yoga.

Ma ei ole mitte üheski trennis mitte kunagi, ei väljakul (25-30C päikese käes) ega ka mitte saunas sellisel viisil higistanud nagu ma seda seal ruumis tegin. Poolteist tundi 40C käes painutada ja võimelda- oh my gosh! Ja wow! Trenni mõttes olen kindel, et kilokalorid põlesid korralikult, aga see, mis toimus vaimse poolega…

Vaimselt pani see mind nii mõneski mõttes proovile. Ma ei ole alla andja, eriti kui tegemist on mõne mu kinnisideega ja kui ma tean, et see konkreetne harjutus võib mu viia järgmisele tasemele. Sedasi sain ma ise endale toeks olla, aga kõige olulisem oli sel etapil minu jaoks tuge saada treenerilt. Ilma treenerita või Helenita ma poleks seda kindlasti nii suurel määral läbinud, kui ma seda tol korral tegin.

Minu õppetunnid juba esimesest korrast:

  • Poleks osanud arvatagi, et läbi nina hingamine võib nii raske olla, kui su pulss on kõrgel ja sa oled niiskes ja palavas ruumis, lihtsalt istud ja proovid hingata läbi nina, pani mind ikka tõsiselt proovile, sest alatasa panin tähele, et hingan taas läbi suu. Edaspidiseks challengiks ja motivatsiooniks mulle endale, et pean lihtsalt selle ära õppima, vaatame kuidas sellega hakkama saan.
  • Meeletut enesemotiveerimist ja tahtejõu ületamist, sest ühte harjutust korratakse väga mitmel korral ja kellel püsivust pole ühe ja sama liigutuse tegemiseks, eriti veel siis kui see teil hästi välja ei tule, siis palju õnne! Saate seda kõike sinna treenima minna.
  • Suur võit on juba see, kui suudate seal ruumis 1,5h vastu pidada. Treeneri sõnul võiks inimene seal lihtsalt istuda ka ja hingata, juba see oleks suureks kasuks, mõelge mis siis veel saab, kui te kõik või enamik neist harjutustest läbi teete.

Mis peale trenni toimus?

Dušš, millest lasin täiesti kindlalt sooja vett, oli minu keha jaoks päris jahe. Ja ma sõna otseses mõttes tahtsin edasi soojust mitte karata kuskile lume sisse või jäävanni. Kõik sealt edasine oli juba lihtsalt mõnus taastumine nagu ikka peale korraliku trenni, kui oled rahul, et tulid ja tegid.

Paraku mõned tunnid hiljem tundsin alaseljas valu. Sellest veel mõned tunnid hiljem hakkasin juba lonkama. Õhtuks enam käia ei saanud.

Mis juhtus?

Tänu ja tõesti Tänu Bikram Yogale avastati mul veidi tugevama astmega skolioos, mis on minu pikkuse juures üsna normaalne nähtus. Õnneks ka ravitav ja nii hull asi pole, et trenni teha ei saa, vastupidi – õnneks täis koormusel edasi, lihtsalt nüüd teadlikumalt ja suurema hoolega.

Ma igal juhul ootan põnevusega, millal arstid lubavad uuesti minna Bikramisse ja millised on tulemused siis, kui saan pikema kuuri läbi teha.

 

Uuri rohkem Bikram Yoga kohta siit.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s