KOKKUVÕTE: meie esimene nädal külma dušši all!

– 3 minutes read by Kelly –

13450788_10209575329363868_6695031355110265134_n
Eva Paalma

On esimene päev selle vahva challengi teekonna alguses. Kell on 6.30…ja nii ma siin seisan selle külma jooksva vee all. Need poolteist minutit venib sama hullult kui Ameerika poliitteaduse loeng. Ainus asi, millele mõtlen on see, et millesse ma end nüüd mässinud olen. Kuskil minuti pealt ma kas harjun selle külma veega või lihtsalt ei tunne enam oma jäsemeid … Eks see tuleb järgmistel nädalatel välja selgitada. Samas tuleb tunnistada, et nädala edenedes läks olukord paremaks. Külm dušš sai osa minu igapäeva rutiinist ning aeg, mille kulutasin enne dušši challengit iga hommik oma emotsioonide kogumiseks, läks lühemaks. See challenge annab tegelikult hea tõuke päevale ja äratab mind esimeseks loenguks/ trenniks ülesse. Ootan huviga (tegelikult kartusega) järgmist nädalat!

15151287_10211295774900228_2062097130_n
Mia Nicole Eklund

Kui algas uus nädal, alles siis sain ma aru millega ma nõustusin. Kuu aega külma dussi!!!!!! Pean mainima, et olen see kuu Portugalis, kus ei ole keskkütet kodudes. Kuigi talv ei ole sama nagu Eestis, on hommikuti ja õhtuti jahe (umbes 8 kraadi) ja kuna majad ei ole keskküttega, siis siin on väga külm. Ja kui see pole juba piisavalt suur karistus, pean ma hommikuti veel külma dussi all ennast pesema. Kergelt öeldes, ei naudi ma seda üldse. Aga kuna ma juba andsin oma sõna ja lubasin, et teen seda, siis iga hommik algas mul samamoodi. Ainuke positiivne asi, mis see nädal seotud selle challengiga on see, et ma tõesti tunnen, et ma töötan oma vaimu kallal ja teen mida ma ei taha teha, mis suures pildis teeb mind tugevamaks ja on hea mulle kui spotlasele. Samuti tunnen ennast VÄGA ÄRKVEL peale pesu, mis on ka hea. Kohe tuleb tahtmine kiiresti riidesse panna ja hakkata oma päevaga pihta, kiiremini trenni joosta, et saaks soojeneda. Let’s see mida järgmised nädalad pakuvad.

fullsizerender-1
Tjorn Treu

Alustaks sellest, et mul on väga hea meel, et selle challenge’ga liitusin, kuna see on minu hommikud muutnud tunduvalt värskemaks ja rõõmsameelsemaks. Ma ei maga enam viimase minutini ning ei lähe tööle nagu zombie. Peale hommikust külma dušši on kohe tuju parem ja muidugi ka endal värskem olla. Pean tõdema, et paar korda oli mul nädalas selliseid hommikuid, kus magasin sisse ning mõtteis oli kohe, et las siis täna see dušš jääda, kuid siiski jooksin ja käisin seal ära kuna ei tahtnud alt vedada ennast kui ka teisi challenge’is osalejaid ja muidugi eelkõige sellepärast, et teadsin kui hästi see mind hommikul käima tõmbab. Nädal on mõõdas ja tunne on hea, jätkan samas vaimus!

15182491_10207486053485848_963216984_o
Mark Basalyga

Esimesel hommikul oli suur tung minna külma dušši alla ja vaadata, mis kehaga toimub. Täiega värskendav tunne oli! Silmad läksid kohe vau lahti ja hea enesetunne hommikul, haigutamine oli kadunud! Järgnevatel päevadel tuli küll väga varakult ärgata ja mõneti ei raatsinudki külma dušši alla minna, kuid just see oligi õige tegu, mis andis värskust ja äratas koheselt. Muutustena võis tähele panna avaralt avatud silmi ja füüsilist/vaimset valmidust päeva alguseks. Energilaks!

15087001_1288656131174255_1186937382_n
Stenver Kris Pungas

Esimene päev oli suhteliselt raske, ähkisin ja puhkisin seal külma vee all. Teine päev oli veel hullem, poolteist minutit kestis tund aega, isegi toa naaber ja kõrval oleva toa naaber tulid seda draamaooperit kuulama, mis dušši alt tuli. Siis otsustasin, et hakkan muusikat kuulama iga kord kui sinna vee alla poen ja kus juures see on isegi kasuks tulnud, viib mõtted mujale. Hetkel ainuke märgatav muutus on see, et ärkan kiiremini peale pesu ja ei ole padjakat järgmised kaks tundi. 😀

***

***

15145285_10154773890272899_109263166_o
Marie Heleen Lisette Kikkas

Nädal külma veega on olnud suht eneseületamine. Harjunud käima õhtuti kuuma dušši all ja siis magama. Kõik hommikud on olnud erinevad, vähe unisem olnud siis kuidagi julgemalt seisnud seal, aga kui kauem maganud, siis külma dušši alla väga ei kipu. Siiski esimsed 5 sekundit on kõige hullemad, mina olen ikka mõnusalt kirunud või laulnud kõva häälega kui külma vett endale peale lasen. Positiivse mõjuna on olnud see, et nüüd ma käin leigema veega dušši all õhtuti, ei kahjusta nii palju nahka. Peale külma dušši on selline värske ja puhanud olla, aga kui kehatemperatuur taastub, siis olen jälle sama unine. 😀

img_2187
Kelly Treu

Minu jaoks see esimene päev polnudki kõige hullem. Ainuüksi juba sellepärast, et ma ei teadnud, mis mind ees ootab ja põnev oli ka. Mis see siis ära pole – 1,5 minutit? Ise tahtsin ju veel 2 minutit teha. Esimesel päeval esimene minut oli hull ja ülejäänud 30 sekundit täiesti tavalised. Siis mõtlesin küll, et come on, kas edaspidi nii lihtne hakkabki olema?! Tagantjärgi mõtlen, et mille üle ma nurisesin, järgmine päev külmusid sõna otseses mõttes mu lihased lihtsalt ära. Ma ei tundnud mitte midagi ja see poolteist minutit venis ja venis ja venis. Kolmandal päeval suutsin mõelda ainult üht – alles kolmas päev, alles! Ja nädala lõpuks tundsin, et mõistus hakkab jälle teatud rutiini sisse kodeerima. See muidugi ei tähenda, et see meeldiv on, aga jällegi, kui sellest nii paljud inimesed osa ei võtaks, ma tõenäoliselt oleksin viilima hakanud või mõne päeva vahele jätnud. Kolm nädalat veel, kas sellest saab mu igapäeva rutiin?


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s