KOKKUVÕTE: “teine nädal on lihtsam või…?”

– 5 minutes read by Kelly –

Tõesti enamik meist oli sellel arvamusel, et mida rohkem aega edasi, seda lihtsamaks see muutub. Paraku see nii pole ja kui ma nüüd loogiliselt mõtlen, siis ega elus läbi kogetud raskused samuti ei muuda edaspidist lihtsamaks. Ise saad küll tugevamaks, aga see ei tähenda, et sul pole raskeid või ebameeldivaid situatsioone, mida lahendada.

Siin on igal juhul selle nädala kokkuvõtted, millest sel korral ei peegeldu ainult WillPower vaid ka distsipliin:

15151287_10211295774900228_2062097130_n
Mia Nicole Eklund

Teine nädal möödas!! Ausalt öeldes arvasin ma, et teine nädal oleks lihtsam kui esimene, aga ma ei tundnud väga suurt erinevust. Esimene mõte hommikul ärgates on ikka: Ah, jälle külma dušši alla. Ainuke erinevus on see, et aeg lendab kiiremini. Vaimse poole pealt ma ei naudi ikka veel seda Challengit, aga füüsiliselt tunnen ennast paremini. Ikka see sama ärkvel tunne kohe hommikul on väga hea ja trennis tunnen, et mul on rohkem energiat. Järgmine nädal viibin ma Hispaanias. Äkki siis tunnen ma ennast paremini?

img_2187

Minu nädal möödus edukalt ainult tänu distsipliinile. Ei tahtnud ma minna trenni ja ei tahtnud ma minna sinna külma vee alla. Mitte miski ei motiveerinud olgugi, et tulemused on igapäevaselt olemas ja näha. Toetus nii samuti. Aga ikkagi polnud ma piisavalt motiveeritud, et puhtalt motivatsiooni baasil tegutseda. Lahe on see, et pool on läbitud ja pool on ees. Tänaseks olen jõudnud külma duššiga ikkagi sinna maani, et korra võib olla on raske, aga siis on kõik korras ja kui on lõpp hea siis on kõik hea ehk siis kui sealt ära tulen tean, et olen endaga rahul ja lõppude lõpuks see kõik lihtsalt õpetab, kasvatab, arendab… mida täpsemalt, eks seda ole näha edaspidi nii väljakul kui ka igapäeva elus aga ma vähemalt tunnen, et sellest on kasu!

13450788_10209575329363868_6695031355110265134_n
Eva Paalma

Ja nii ma olengi jõudnud poolele maale selle “vahva” challengiga. Tuleb tunnistada, et kuigi paljud arvavad, et “ah eks inimene harjub kõigega ja küllap see külma dušši all käimine muutub lihtsamaks”, siis ma kas pole inimene või minu dušš on mingilt muult planeedilt pärit. Olgem ausad, midagi pole muutunud…Ikka on hullult külm, rōve ja vastik iga hommik sooja teki alt külma vee alla hüpata. Aga aitab vingumisest. Samas tuleb tunnistada, et see challenge on hea viis iseenda vaimse poole treenimiseks. Mida ma olen ōppinud on see, et kuidas lülitada sisse see nö “robot mode” ja lihtsalt ilma mõtlemata teha midagi, mis on ebameeldiv. Eks meil kõigil tuleb igapäevaselt kokku puutuda inimestega, kes meile just kõige enam ei sümpatiseeri või teha asju, mis meile ei meeldi (näiteks õppida turunduse eksamiks kella 3ni öösel ja siis nelja tunni pärast end külma dušši alla ajada). Kuid mis peamine, see challenge on mulle ōpetanud, kuidas suuta end vaimselt ületada ja vōtta igasugune mõtlemine välja sellest tegevusest, mis tundub ebameeldiv. Sest kui ma iga hommik ainult mõtleksin kui vastik see dušši all käik hakkab olema, siis ma küllap veedaksin esimesed tund aega voodis selle teema üle oma peas monoloogi pidades. Vastupidiselt, ma hüppan kiirelt (ilma mõtlemata) dušši alla ja alustan päeva energiliselt. Super on alustada iga päeva väikse eneseületusega, olgu see nii väike või suur. See annab mõnusa positiivse tõuke kogu päevaks!

15087001_1288656131174255_1186937382_n
Stenver Kris Pungas

Teine nädal on minule suhteliselt raske olnud. Kuna koolis pean käima peale ärkamist alati hommikujooksul siis saan pesema minna alles peale seda kui olen õuest tagasi tulnud ja niigi külm on aga ikka ronin sinna dušši alla.
Ütlen ausalt, et tänu külma veega pesemisele ei jää ma enam magama peale jooksu vaid püsin ärkvel kuni hommikusöögini.
Kahjuks aga jäin neljapäev veidi haigeks (köha, nohu) ja otsustasin, et ei lähe pesema hommikul nii, et selletõttu ma ei ole saanud pesta külma veega ennast kolm hommikut aga pole hullu uus nädal algab ja nagunii leian esmaspäeva hommikul end jälle sealt külma dušši alt peale jooksu 😄.

15145285_10154773890272899_109263166_o
Marie Heleen Lisette Kikkas

See nädal oli motivatsiooni poolest raskem. Üldse ei soovinud minna sinna külma vee alla. Natuke andsin endale järele ka, et lasin alguses jalgadele külma ja siis hiljem korraks kastsin ennast üle. Ütleme nii, et külma vee armastajaks ma ei saa, vähemalt praeguse seisuga. Ikka ja jälle võib hommikuti kostuda minu sõjahüüdeid ja no mis kõige tähtsam, peale pidu peaks olema tore see külm dušš. Noh äratab üles, aga mul tegi just halvemaks 😀 Eks ole näha mis see kolmas nädal toob. Kuna minul hakkasid nüüd intensiivsemalt trennid, siis külm vesi on just veresoontele hea, et siis motiveerin ennast sellega, et lihasvalu vähem kui selle ära teen.

fullsizerender-1
Tjorn Treu

Uus nädal seljataga ja tunne hea. Hakkab vist vaikselt lausa meeldima see igahommikune külm dušš. Vee temperatuuri olen isegi nõksu veel külmemaks keeranud ja avastasin ,et dušši all olles olen hakanud ennast keerutama… ei teagi miks:D kuidagi veel mõnusam on nii. Proovige järgi:)

15182491_10207486053485848_963216984_o
Mark Basalyga

See nädal oli palju raskem leida motivatsiooni ja teha kaasa selles challengis seoses haigestumisega. Vaatamata sellele, kuna lubadus oli antud, panin oma vaimu valmis ning sammusin uniselt kinnise ninaga selle põrguliku läbipaistva kabiini poole. Iga liigutusega käisid kaasa mõtted selle üle, miks seda üldse teha. Tõesta ennast ja pea kinni oma lubadusest – just need olid minu peamised motivaatorid. Pärast igat hommikust külmaveesadu lubasin jätta järgmine hommik vahele, kuid päeva jooksul oli enesetunne palju parem võrreldes eelnevate nädalatega, mis veenis mind oma otsust muutma. Õnneks on külmetus möödas ja homme hommikul läheb kõik taas uuele ringile!

motivated


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s