Kokkuvõte: Lõpp juba paistab!

– 5 minutes read by Kelly –

Kõigil meil on sel korral ikka nii seinast seina see nädal olnud. Kellel läheb aina raskemaks ja kellel kergemaks. Erinevustest hoolimata mõtlevad enamik meist siiski juba pingsalt lõpu peale.

Eelviimane nädal on võidukalt lõpuni jõudnud ja kokkuvõtted on siin:

15403212_10211241598339551_1793335243_n
Eva Paalma

Järjekordne töine nädal selle challengi seltsis on jõudnud lõpule. Tuleb tõdeda, et sellel nädalal tuli kõik kuidagi palju loomulikumalt. Ma ei ütleks, et challenge iseenesest läks lihtsamaks, aga lihtsalt mõtlesin ja põdesin vähem. Samuti tuleb tunnistada, et kogu aur läks eksamiteks õppimisele (viis suurema tähelepanu mujale). Samas kuna õppimise tõttu tuli ka unetunde vähem, siis külm dušš iga hommik oli justkui nagu “life saver” kogu ülejäänud päevaks. Lisaks üks mõte, mis seoses selle challengiga mul ühel hommikul tuli…Iga uue aasta alguses inimesed tulevad välja nö erinevate lubadustega uueks aastaks (hakkan tervislikumalt sööma, hakkan trennis käima, sõidan jalgrattaga, helistan vanaemale iga päev jne..), kuid peagi mōne aja pärast need lubadused vajuvad unarusse, sest ainult loll ei oska vabandusi tuua eksole?! 🙂
See challenge on ideaalne viis, kuidas end proovile
panna, sest selle lubadusega ei kaasne vabandused. Olgem ausad, ei leidu vabandust voodist välja minnes mitte 5 sammu (kellel dušš kaugemal siis 5 pikka sammu 🙂 ) teha ja 1,5 minutit oma päevast vee all kulutada. Seetõttu ma soovitaksin alustada just sellise lihtsa (lihtsa seetõttu, et reaalselt iga inimene saaks seda teha, jätame Aafrika lapsed välja) proovile panekuga järgmisel aastal. Omast kogemusest võin öelda, et ka mina olen mõni hommik end tabanud lihtsalt vabanduste välja mõtlemise rajalt (“Äkki ma jään haigeks, kui ma jälle sinna külma vee alla lähen” või “Äkki ma ei jõua trenni õigeks ajaks kui kulutan 1.5min”) Aga see teooria ei kehti ainult külma veest tingitud ebamugavuse vältimiseks, vaid kandub üle ka paljudele teistele situatsioonidele elus.
Seetõttu jah, super “pain in the ass”, aga samas õpetlik ja lahe challenge!

fullsizerender-1
Tjorn Treu

3 karastavat nädalat on seljataga ja kusjuures viimane on siiani olnud minu jaoks kõige raskem. Kuidagi eriti raske oli igal hommikul sooja tekialt välja saada ja ennast sinna külma dušši alla vedada. Aga siiski, igakord kui seal käidud sain, oli tuju ja enesetunne super ning sain oma päeva alustada hea feelinguga🙂

Panin ka tähele, et olen külma veega ikka väga ära harjunud. Nimelt, käin trennis Zelluloosi jõusaalis ja seal on tihti väga keeruline miskipärast leida duššidel õiget vee temperatuuri ehk siis sooja vett. Kogu aeg on kas liiga kuum või liiga külm. See nädal oli päris mitu korda mul sellega seoses nii, et lihtsalt lõpuks andsin alla ja pesin end ära külma veega ilma probleemita. 
Aga mis siin ikka, viimane nädal algab ja kes teab, ehk olen juba lõpuks nii karastatud, et käin varsti ära ka jääaugus:)
Marie Heleen Lisette Kikkas
Nädal on olnud raske ja külma vett ma peale challengit väga tunda ei taha 😂 lõpetasin oma nädala Viimsi SPAs, kus hüppasin paar korda -4 kraadisesse vette. Prrrrr, see oli külm! Nüüd on juba lõpp näha.
15417873_10211540026606368_913078239_o
Mia Nicole Eklund
Lõpuks ometi tundsin ennast hommikuti paremini sellel nädalal. Enam ärgates ei mõtle dušši peale vaid lihtsalt tuimalt lähen sinna ja teen asja ära ja polegi midagi hullu. Keha ja vaim hakkavad juba ära harjuma. Kuna viibisin see nädal Hispaanias, siis oli täitsa mõnus peale dušši minna terassile ja nautida päikesepaistet. Enesetunne on paranenud ja polegi see enam nii hull. Siiski ei suuda ma ära oodata kuni see challenge läbi saab ja ma saan normaalselt hommikul pesus käia. Ainult veel üks nädal!!!!!!!!!
15515508_1315733055133229_250375543_o
Stenver Kris Pungas

 

See nädal on olnud igatpidi huvitav, külma dušši alla jõudmine hommikuti on suht raske. Olen suht rõvedasse nohusse jäänud aga samas üritan ikka oma trennid tehtud saada ja valmistuda kevadisteks võistlusteks. Iga dušš on nagu kiviga pähe löök aga pärast teki alla pugedes keha kütab üles nagu saunas. Neljapäeval oli koolis jõulupidu ja ütlen ausalt reede hommiku ma sinna dušši alla ei jõudnud ja ega ei kiskunud kah väga 😀. Pidin reedel veel tunnis ka olema väsinuna, pohmakaga ja nohuga, ning õhtul sai ka trennis käidud peale mida koju jõudes varisesin voodisse nagu kalju. Üks nädal veel ees, tuleb võtta viimast aga olen suht kindel, et pärast seda challengeit ma ei kipu enam hommikuti sinna külma vee alla.
15182491_10207486053485848_963216984_o
Mark Basalyga
Niisiis, eelviimane nädal sai tehtud ning nagu ikka, enesetunne super! Lisaks veensin paar sõpra külma duši challengit kaasa tegema 😊I am not alone!!!! Viimase nädala eesmärgiks on pikendada külma duši vōtmise aega – uueks normajaks on 75 sekundit. Loodetavasti ei külmu jääkuubikuks 😆
img_2187
Kelly Treu
Mina olen nädalaga väga rahul! Külm dušš on praeguseks momendiks tavaline nähtus. Jah loomulikult esimsed sekundid on korraks rasked, aga ülejäänud aeg on lihtne. Lisasin külma juurde, rohkem paraku juurde lisada ei saa, sest nii pikalt olles mu jäsemed tõesti külmuvad ära ja arvan, et see pole ka nüüd kõige õigem, aga kui nii pikalt teha ja külm on tõesti nii külm, et karastab aga samas ei külmuta lihaseid väga hullult, siis rohkem pinget lisades teen viimase nädala sama, mida teeb Mark – ainult et kuna minu aeg on kõik need kolm nädalat olnud 90 sekundit, siis nüüd tõstan 15 sekundit juurde ehk teen 1 minuti ja 45 sekundit.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s