Teadlikult edasi: Kolm kuud täis suuri muutusi ja veel milliseid!

– 3 minutes read by Kelly –

Aasta lõpp hakkab lähenema, mis ühtlasti tähendab seda, et inimesed veedavad pikalt ja mõnusalt aega söögilaua taga, nautides head-paremat ja mõeldes ühtlasi juba eel seisvale uuele aastale koos püstitatud eesmärkide ja lubadustega, et oma unistused täide viia.

Minu arvates pole vahet, millal inimene soovib oma “uue eluga” pihta hakata, tähtis on see, et on olemas soov ja tahe ning kõige sellejuures tuleb tegutseda õigesti. Seepärast soovitan teile, kellel on mõtteis alustada sportlikumalt ja tervislikumalt oma uut aastat, kohta nimega Innomedica. Olen proovinud ka paljude teiste spetsialistide nõu järgi talitleda, aga pean möönma, et ükski neist polnud lõpuni päris see.

Miks tuleks alustada Innomedicast? Kõige olulisem on muuta iseennast teadlikumaks, kuidas keha erinevatele koormusastemetele vastu peab, millisel pulsisagedusel tuleks esialgu trenni teha ja millised on tervisenäitajad üleüldiselt. Kui seda ei tea, siis üsna pea lõpetate oma eesmärkide poole püüdlemise, sest olete valesti trenni teinud, mis omakorda tähendab seda, et olete oma tervise veelgi hullemaks muutnud.

Kui ma ise poleks sealt alustanud, siis tõenäoliselt oleksin arvanud, et pean jõusaalis cardiot tehes jooksma kiiresti ja vastupidama pikalt, aga see oleks olnud täielik mööda panemine ja uskuge mind, praeguseks momendiks oleksin omadega täiesti läbi ehk mu kehakaal ei oleks seal, kus ta olema peab, stress oleks kolm korda suurem ja ilmselt eesmärgid ammu prügikasti visatud nagu enamik eestlastega on, kes valesti püstitatud või lähenetud eesmärgile lõpuks käega löövad.

Esimesel korral augusti lõpus läbisin ainult koormustesti, aga nüüd mõni nädal tagasi tegin lisaks koormustestile ka vereanalüüsid, et näha, kuidas keha uue toitumisega harjunud on ja kas kõik on korras või tuleb appi võtta lisapreparaadid.

Uus elustiil on hästi mõjunud ja seda on loomulikult ilma arstidetagi hästi näha/tunda, aga siiski nagu näiteks ka hammastegagi, et hambaarsti külastamiseks ei pea hambad valutama ei pea ka tervis korrast ära olema, et uuringutele minna. Aastas korra oma tervist kontrollida on normaalne.

Kõige parema feelingu andis arstiga taaskohtumise rõõm ja see positiivselt üllatuv reaktsioon arsti silmis, nähes neid tulemusi, mis on kolme kuu jooksul saavutatud. 

img_2575
september & detsember
img_2576
september & detsember
  • -11kg
  • kiirem taastumisvõime
  • Kopsumahu suurenemine
  • Individuaalsete pulsitsoonide paranemine

Ühesõnaga kõik muu, mis oli halvasti, aga nüüd on parem.

Need olid tõesti selle hommiku kõige suuremad päikesekiired.

See teekond on olnud siiani lihtne, sõna otseses mõttes ja seda tõesti ainult tänu sellele, et olen liikunud edasi teadlikult, mitte pimeduses kobades, et ehk teen õigesti. Tore on interneti teel osta endale toitumiskavasid ja saada emaili teel abi treenerilt, kui miskit on pahasti, aga mina hindan üle kõige ikkagi näost näkku kohtumist ja reaalselt tulemuste kirja panemist.

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s