Eesmärkide maraton on alanud!

– 4 minutes read by Kelly –

Pole just palju aega möödas sellest kui mu peas tekkisid esimesed eesmärgid ja plaanid, kuidas võiksin ennast teatud valdkondades rohkem arendada, investeerides sedasi ka oma tulevikku.

Praegu tagantjärgi mõelduna siis kui täpsem plaan valmis oli ja esialgu üksi alustasin, olin täiesti kindel, et kõik, mis teen on õige ja mida rohkem seda parem. Nooojah… õnneks see jama kestis kuu aega, siis oli võimalus strateegiat muuta, mis tähendas veel suuremat hasarti, motivatsiooni, tahtejõudu, distsipliini ja pinget.

Kõik need tunded muudavad eesmärgi täitmise lihtsamaks, aga paraku ainult lühikeseks ajaks, sest inimestel jääb teadmistest vajaka ja sellised emotsioonid panevad sind tihti peale tegutsema täis tuuridel, lootes et täidad sedasi kiiremini oma eesmärgid.

Mis puudutab spordis seatud eesmärke, siis need on reeglina ikkagi pikemaajalised ettevõtmised. See tähendab, et tööd on palju ja asja tuleb võtta mõistlikult, aga nagu ma ütlesin, vähesed inimesed tegutsevad mõistlikuse piirides, sest ollakse vähe teadlikud ja emotsioonid on need, mis pimestavad ega lase kuulata või tähelepanna keha märguandeid. Lõpuks juhtub see, et kuu aega massiivset trenni, kulutusi ja emotsioone ning eesmärgid ongi prügikastis, sest enam ei jaksa, tulemusi pole ja motivatsioon ka läinud.

36a8abc284d8d7e01b5bdc039df377dd

Kerge monoloog, i know, aga ma lihtsalt tahan jõuda selle mõtteni, et kui ma alustasin augustis, siis see oli esimene kuu, kus mul oli veremaik suus, toitusin ebanormaalselt ja poleks ma strateegiat muutnud poleks ma ka siin.

Isegi kui strateegiat muutsin, ei suutnud ma kohe esimese hoobiga loobuda mõttest, et ma ei saa teha näiteks 2 trenni päevas. Salamisi vahest ikkagi tegin ja sain koheselt ka oma kehalt selle eest vastu lööke tunda ja oleks, et siis ainult kehalt, millest tegelikult peaks juba inimesele piisama. Sain korraliku peapesu ka neilt, kes parasjagu olid tiimis või lihtsalt jälgisid teekonda kõrvalt. Korralikult närvi ajas küll, et keegi üritab mu motivatsiooni maha tõmmata. Miks ei olda rahul sellega, et ma tahan midagi ja töötan selle nimel kõvasti? Kas ollakse kadedad või milles on asi? Seda ei juhtu paljudega, aga mõni hetk hiljem suutsin asjale siiski kainema mõistusega otsa vaadata, peamiselt ilmselt seetõttu, et elu ise viis mind kokku mõneks hetkeks inimestega, kes on oma spordikarjääri suurest teadmatusest ja rumalusest prügikasti visanud ja peamiselt just samadel põhjustel, mida ma ise parasjagu tegin. Tahtejõudu ja motivatsiooni oli nii palju, et olin valmis täiesti pööraseks minema, fakt on aga see, et need eesmärgid, mis mul on, võtavad aega aastaid, mis kujundlikult öeldes tähendab maratoni jooksmist. Mitte keegi ei jookse maratoni lõpuni hea tulemusega, kui ta alustab stardijoonelt sprindiga.

See teema on hetkel  meedias üsna aktuaalne. Treenerid oma isiklikel sotsiaalmeedialehtedel ja spordiklubid niisamuti, kajastavad seda mõtet, et jah hetkel on treeningsaalid pungil rahvast täis, kes soovivad kõik jõudsalt eesmärke saavutada, aga üsna pea on saalid jälle tühjad või siis tühjemad. Ja kõik eelnev öeldu põhjendabki seda, miks enam jaolt selline asi juhtub.

Mõelge sellele, et teie ümber on palju häid näiteid, kelle pealt õppida, säästes sedasi oma raha, aega, tervist ja närve.

Mina olen kõigest üks neist näidetest ja siin kohal toon viimase kõige olulisema mõtte välja, mis võtab selle pika jutu kokku:

get-fit-lose-weight-1

Ausõna, kaalu kaotan ma seetõttu, et toitun õigesti. Trenn aitab lihtsalt asjale veidi kaasa ja seda eelkõige lihaste poole pealt. Kusjuures, pole vahet, kas sa kaotad kaalu või oled treeningsaalis hoopis seetõttu, et lihast kasvatada, ikkagi on toitumine kõige olulisem. Puhtalt kange tõstes sa suurt midagi ära ei tee.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s