Kõik on võimalik: muuda plaani, aga mitte eesmärki!

– 3 minutes read by Kelly –

if-the-plan-doesnt-work-change-the-plan-but-never-the-goal

See küsimus vist ei kao hetkekski inimeste peast, kes teavad, mille poole ma sihin: Kuidas kurat sa jõuad kell seitse hommikul trenni või teed kõike seda, mida pidevalt oma sotsiaalmeedia kanalites jagad?

Ja tundub, et ka üldisem lugu, mida mõni aeg tagasi jutustasin, ei aidanud eriti mõistmisele kaasa ja ma ei pane seda ka pahaks. Tegelikult tunnistan, et selle küsimuse olemasolu teeb isegi teatud määral head meelt.

Miks?

Tean juba algusest peale, et isegi kui saavutan oma eesmärgid, siis selleks hetkeks, mil need saavutatud on, vaatan ma tagasi ja ütlen hoolimata raskest tööst ja keerulistest aegadest, et see saavutus pole miskit erilist ja peaks veel tublim olema. Tean seda nii hästi seetõttu, et ükskõik millisele eelnevale saavutusele ma tagasi ka ei vaataks, tundub kõik teatud määral tühine või liialt lihtne. Niisiis küsimus, et kuidas ma küll nii vara ennast trenni olen vedanud ja seda kõike nii järjepidevalt teha suutnud, muudab asja minu jaoks erilisemaks. Ma ju selgitasin miks ja kuidas, nii kirjalikult kui ka suuliselt, aga sellest pole piisanud. Ma ilmselt ei suudagi seda selgeks teha ja ainus, mida sellest olukorrast hetkel edaspidiseks kaasa võtta soovin on see, et õpiksin väärtustama kõike seda, mida olen lõpuks tehtud tööga saavutada suutnud. Praegu naudin ainult protsessi, mis on samuti oluline, aga kui lõpp lihtsalt prügikasti visata, jääb justkui üks väga suur ja oluline osa kogu üldpildist puudu. Tihti peale on see just see osa, mis lisab enesekindlust ja jätkusuutlikust antud valdkonnas või uutes ettevõtmistes.

On palju tegevusi, mis mõnel tulevad raskemini välja ja teistel jälle kergemini. See, et ma hommikuti trenni lähen on minu jaoks päeva üks kõige meeldivamaid asju ja seetõttu see mul nii “kergelt” välja tulebki, aga imelaps ma pole… tean, et kõik need inimesed, kes seda küsima on tulnud, teevad jällegi muid asju, mis mul nii kergelt või hästi välja ei tule ja tekitavad samuti peas küsimusi “miks ja kuidas?!”.

Kõik on võimalik. Ilmselgelt.

Praegu olen lihtsalt endale selgeks teinud, et eesmärkide saavutamiseks peab plaan paigas olema. Kui vaja muudad plaani, aga mitte eesmärki. Ja plaani ei muuda siis, kui kohe kiiresti tulemust ei ole.

Jah, alustajale võib mitte kiirelt tulemuse saavutamine võrduda motivatsiooni langusega, aga see on õnneks probleem, mida annab lahendada. Mõtle kasvõi viimasele korrale, mis sind raskel momendil motiveeris või tead sa enda ümber mõnda inimest, kes tegeleb samuti intensiivselt oma eesmärkide saavutamisega ehk leiad temalt nõu ja jõu, millega edasi liikuda. Veelgi tõhusam oleks eesmärgiga alustades teha koheselt ennast teadlikumaks antud valdkonnast ja mõelda kas eesmärk, mille seadnud oled, on saavutatav nii kiiresti nagu plaaninud oled. Sotsiaalmeedias kindlasti leidub keegi, kes on oma kogemust jaganud piltide või mõne postitusega. Kohe kindlasti ei tahaks ma uskuda, et oled seadnud eesmärgi, mida mitte keegi varem saavutanud pole. Kui keegi on midagi sellist suutnud välja mõelda, tahaks kohe huviga kuulata, mis see on, sest mul ei tule mitte ühtegi asja pähe praegu, mis võiks olla nii eriline, mida näiteks mina võiksin esimesena saavutada teistest… ja siin ei räägi ma sellest, et keegi tuli just hetk tagasi innovaatilise äriidee peale, mida veel teostatud pole, aga tema kohe teostab. Innovaatiline või mitte, valdkond ehk millegi uudse loomisel suure tõenäosusega raskused teatud määral kattuvad.

 

 

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s