Advendikalender: “Püstitasin endale suured eesmärgid. Las seisavad. Ilus vaadata!”

 

– 4 minutes read by Kelly –

Avastasin viimasel hetkel, et blogijatele on tehtud advendikalender, kus iga päev avaneb aken uue teemaga. Kas ma ka reaalselt kõik 24 postitust ära teen sõltub teemadest ja paraku ka sellest kui palju kirjatööd kooliga kaasneb. Igal juhul kuna mul kommidest koosnevat advendikalendrit pole, siis omamoodi õhinas olen sellest kalendrist küll.

Esimene teema, mis avanes oli eesmärgid. Võimalus on rääkida oma eesmärkidest või siis üldisemalt… kuna minu blogi on olnud rohkem deep’de mõtete koht, siis arvan ka praegu, et mõistlikum oleks rääkida eesmärkide püstitamisest, nende asjalikkusest ja ehk ka põhjustest, miks tihti peale eesmärkide täitmine ei õnnestu.

Toon välja kolm põhilist mure kohta, mida ma näen või kogenud olen.

1. Su eesmärk on väga suur, mis on suurepärane! Kuid oled sa kuulnud lauset “suur tükk ajab suu lõhki.” ?

Suur eesmärk on hea, sest sa vaatad asja pikemas perspektiivis ja see on oluline. Sa näed kuhu sa jõuda tahad, aga oluline on ka näha, mida sa selleks tegema pead. Näiteks kaalu langetades, ei läbi sa kogu protsessi ainult ühe eesmärgiga.

“Tahan 20 kilo alla saada järgmise aasta ajaga” ja nüüd päevast päeva ainult selle ühe mõttega oledki. EI, EI OLE!

Sa peaksid mõtlema hoopis nii:

“See kuu 3kg, järgmine kuu 2kg” + see, et võib olla soovid lihasmassi kasvatada, siis käid mõõtmisel ära ja sead eesmärgid, et kolme kuu pärast, peab rasva% olema nii mitu % väiksem ja lihas% suurem.

See on puhas psühholoogiline mäng ja kusjuures väga kasulik, sest väikeste eesmärkide saavutamine on parim viis motivatsiooni hoidmiseks või raskete aegade üle elamiseks.

2. Eesmärgid püstitatud. Alguses on kõik äge. Siis läheb raskeks ja tundub, et vist ikka sellise plaaniga see eesmärk saavutatud ei saa, AGA selle asemel, et plaani muuta, muudetakse hoopis eesmärki.

Teate, mis sellise asja kõige suurem probleem on? Kaua teil jätkub motivatsiooni alustada, aga mitte kunagi kohale jõuda? Endal tekib ju ka paha tunne, kui mitte kunagi mitte midagi saavutada ei suuda.

Muutke plaani, mitte eesmärki, sest eesmärk ei saa kunagi vale olla, kui olete selle oma südames/peas selgeks mõelnud ja teate, et kindlasti soovite seda.

if-the-plan-doesnt-work-change-the-plan-but-never-the-goal

***

Kolmanda näite võtame tiimi kohta, sest näib, et enam jaolt lähevad siin inimeste mõtted kahte leeri.

3. Sa teed trenni, sul on eesmärgid, sa oled otsinud abi treeneri näol, AGA… su mõtteviis on seadistatud valele režiimile.

Need kaks leeri on sellised, et ma kas pean iseendast andma 90% ja treener 10% või hoopis nii, et ise annan 10% ja treener 90% (saate ju isegi aru, et teine mõtteviis on see “vale režiim”) . Treener võib ju kava kokku panna nii toitumise kui treeningute osas, aga kui ühte jälgid 40% ja teist 60% siis ilmselgelt tulemust ju ei saavuta. Treener saab aidata vaid nõuga, jõu paned ise taha.

Niisiis treeneriga võid suured ja väikesed eesmärgid kokkuleppida, tema võib olla su motivatsioon nii öelda väike “hirm” et keegi ikkagi jälgib ja hoiab kätt pulsil, sa oled kellelegi kõva häälega välja öelnud, et tahad saavutada midagi ja nüüd siis ei saavutagi?! Teiseks on selge ka see, et kindlasti tekib palju küsimusi, jälle on treener nõuga kohal sel momendil kui sa võib olla teadmatuse pärast alla annaksid.

motivated

***

Kusjuures kurb asi selle kõige juures on see, et kui aasta vahetub, siis tekib inimestel soov suuri lubadusi lubada, aga ilmselgelt treenerid on need, kes ei ole huvitatud sel momendil uute klientide vastu võtmisest. Mis tähendab seda, et need kes päriselt on suutelised midagi ära tegema, peavad ootama kuni see lubaduse hullus möödas on ja inimesi jälle tõsiselt võetakse… samas äkki sellepärast need inimesed, kes reaalselt midagi ära teevad, teevadki asju sellepärast ära, et nad ei alustanud selle Jaanuari hullusega.

FullSizeRender.jpg


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s